Dziś imieniny:  Kamila, Karoliny, Roberta  |  Jesteś 75 tys. + 1016 gościem na stronie   |   18-07-2019  
baner
ramka
 

Wycieczki

Zapraszamy do zwiedzania muzeum minerałów, ale nie tylko. Podczas wizyty w naszym muzeum opowiadamy o najciekawszych okazach, goście biorą udział w konkursach i starają się odpowiedzieć na podchwytliwe pytania. Odpowiedź na nie najczęściej znajduje się na wyciągnięcie ręki, wystarczy pomyśleć i skojarzyć wiadomości z różnych dziedzin nauki. Satysfakcję znajdują wszyscy: dorośli, dzieci i młodzież.

Na wiosnę i jesienią konieczne jest wcześniejsze rezerwowanie wizyty ze względu na dużą ilość chętnych.Szczególnie dotyczy to grup szkolnych. Dodatkową atrakcją jest samodzielne płukanie złota i pokazy wybuchów wulkanów.

Wycieczki nowości

Polecamy nowe atrakcje jakie przygotowaliśmy dla gości: samodzielne odlewanie monet metalowych (moneta jest miłą pamiątką z pobytu na ziemi wojciechowskiej), warsztaty archeologiczne (dla grup) podczas których goście poszukują artefaktów przy pomocy wykrywaczy metali oraz metodą wykopalisk. Znaleziska są włsnością "archeologów". Inną atrakcją są wrsztaty z czerpania papieru. Goście samodzielnie wytwarzają masę papierową, arkusze papieru, które zdobią np. suszonymi roślinami według własnego pomysłu.

Lesslandia - UNiwersytet dla Dzieci - Instytut Astronomii i Nauk o Ziemi

W ramach nowego projektu "Lesslandia" przygotowaliśmy ofertę z dziedziny astronomii, która łączy pokazy w PLANETARIUM GEMINI z propozycją muzeum.

 
ramka
ramka
  Chemin © Kontakt  /  Księga Gości  /  Logowanie
  Do Góry  
 
ramka